wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Zasady zwrotów
Kontakt
 • SILTON
  ul.Przemysłowa 31/33
  00-450 Warszawa
  NIP: 526-142-35-35
 • E-mail:sklep@serwis-audio.pl
 • Telefon22-628-46-12
  501-069-159
  501-069-161
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek 9:00 - 17:00

Zasady zwrotów

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, każdy Kupujący dokonujący na odległość zakupu jako konsument (a więc w przypadku zakupu nie mającego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą) ma prawo odstąpienia od umowy poprzez zwrot zakupionego towaru bez konieczności podawania przyczyny w przeciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. 
Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Nabywca może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy i odesłać wraz z towarem, ponosząc bezpośrednie koszty zwrotu produktu, przy czym towar nie może posiadać znamion użytkowania. Firma nie wypożycza sprzętu do testowania. Zwroty należy kierować na adres: SILTON, ul. Przemysłowa 31/33, 00-450 Warszawa. Nabywca może również przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie na adres e-mail sklep@serwis-audio.pl. Firma SILTON niezwłocznie prześle Nabywcy potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na podany przez Nabywcę e-mail.

Do pobrania: Formularz odstąpienia od umowy 

Koszt związany ze zwrotem towaru w przypadku odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, w tym w szczególności koszt związany z odesłaniem towaru do siedziby Sprzedawcy, pokrywa w całości Nabywca. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

Sklep zwraca całość wpłaconej przez Kupującego za zwracany towar kwoty, z zastrzeżeniem możliwości obniżenia wartości zwrotu w sytuacji, w której zwracany towar nie spełnia wymogów zwrotu - zgodnie z obowiązującą Ustawą z dn. 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Zwrot następuje nie później niż 14 dni od dnia, w którym sklep został poinformowany przez Klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy, na wskazane przez Klienta konto bankowe. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania produktu lub do czasu dostarczenia dowodu odesłania przez Klienta, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zgodnie z art. 38 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w następujących przypadkach:
- gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
- gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
- gdy przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
- gdy dostarczane są treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl